Klatka dla ptaków

Klatka dla ptaków, taki tytuł nosił film sprzed wielu lat, bo ponad dwudziestu w reżyserii Mike’a Nicholsa. Główne role męskie zagrali w nim Robin Williams i Nathan Lane. Film otrzymał jednego oscara i mnóstwo nominacji. Opowieść o parze gejów była jedną z pierwszych prób, a w takim wydaniu pierwszą podjętą próbą pokazania tzw. normalnego życia „małżeństwa” gejów.

Klatka dla ptaków jest komedią, naprawdę zabawną, chociaż ani przez chwilę nie drwi z tej orientacji, tak jak lubią to robić inne dzieła. Nawet gdy śmiejemy się z perypetii bohaterów związanych z ich wyborami życiowymi, jest to wspólny śmiech, śmiejemy się z nimi a nie z nich. To wielka sztuka zrobić film z tak delikatnego i drażliwego tematu jakim jest homoseksualizm. Klatka dla ptaków pokazuje dwa światy od kuchni, hetero i homoseksualny i o dziwo więcej szczerości i prawdy dostarcza nam świat mniejszości seksualnej.

To film, który po tylu latach nic się nie zestarzał, może z wyjątkiem strojów, które lekko przerysowane w filmie, dzisiaj są jeszcze bardziej vintage.

Witaj na moim portalu o hobby, jeśli jesteś zainteresowany tematyką związaną ze sposobami na aktywne spędzanie wolnego czasu to zapraszam do czytania i regularnego odwiedzania mojego bloga! Zapraszam do czytania!
Wszelkie prawa zastrzeżone (C)